Wizyta w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Podzamczu Chęcinskim

12 grudnia studenci II roku Resocjalizacji StSW w Kielcach wraz z wykładowcą mgr Andrzejem Chrobotem odwiedzili Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Podzamczu Chęcińskim.

Dyrektor placówki, Pan Bogdan Kalwata poprowadził ciekawą prelekcję, która przybliżyła funkcjonowanie placówki oraz nakreśliła obraz młodzieży, która tam trafia; młodzieży trudnej i z różnymi problemami. Studenci mieli możliwość obejrzenia ośrodka od wewnątrz oraz spotkania się z wychowankami. Całe spotkanie miało charakter edukacyjny i zrobiło pozytywne wrażenie na studentach. Placówka funkcjonuje wzorowo oferując bogaty wachlarz zajęć tematycznych swoim podopiecznym. Edukuje, wychowuje, pobudza oraz wspiera zainteresowania młodzieży, ale przede wszystkim w profesjonalny sposób obejmuje ją opieką dając możliwość „wyprostowania” swojego życia.